O Projekcie

Grupa Shadowhunters / Łowcy Cienia powstała pewnego letniego wieczora w pociągu Kolei Transsyberyjskiej jadącego z Irkucka do Moskwy, w trakcie jednej z tych niekończących się, kilkunastogodzinnych konwersacji, przerywanych tylko na sen. 

Impulsem do rozpoczęcia wspólnego działania było wrażenie, jakie wywarło na nas zetknięcie z przyrodą Syberii i obserwacja zaćmienia Słońca - ogrom natury oraz kosmosu, zjawisk, przy których człowiek razem ze swoimi dążeniami wydaje się być mały i o znikomej sile. Drugim impulsem był fakt wykonania we wspomnianym miejscu paru tysięcy zdjęć i świadomość, że nie można ich tak po prostu schować do szuflady. Nasza pasja jest nietypowa, silna, magiczna i wyjątkowa. Przemierzamy świat bez szlaków, poszukując piękna z dala od cywilizacji i autostrad, z dala od słonecznych plaż... szukamy piękna w Cieniu... tam gdzie znika Słońce. 

W planach ShadowHunters są kolejne, nie mniej egzotyczne podróże fotograficzne w poszukiwaniu Światła i Cienia - tego księżycowego, kosmicznego, jak i innego, bardziej ziemskiego i codziennego. Jako przedsmak przyszłych wypraw, a jednocześnie celebrację tej już odbytej, utworzyliśmy niniejszą stronę oraz galerię, do odwiedzenia których serdecznie zapraszamy. 

Główne cele ekspedycji i działalność w ramach projektu ShadowHunters zamknąć można w kilku punktach: 
  • popularyzacja fotografiki jako dziedziny sztuki i spojrzenia na świat, astronomii, obserwacji zaćmień Słońca i Księżyca, zjawisk geofizycznych, jak też wiedzy o miejscach w które się udamy i w których byliśmy, poprzez organizację prelekcji edukacyjnych, wystaw, publikacje.
  • dokumentacja fotograficzna, audio i video zaćmień Słońca i Księżyca oraz kultury i przyrody na terenach często egoztycznych
  • relacjonowanie przebiegu wyprawy na płaszczyznach prasy, radia i internetu.
  • wykonywanie dokładnych pomiarów naukowych dla zjawisk geofizycznych, jak i zaćmień, oraz obserwacje wizualne tarczy Słonecznej podczas zaćmień i reakcji ludzi i przyrody na to zjawisko. 

Jesteśmy otwarci na współpracę z łowcami Cienia tego ziemskiego i nie tylko. Jeśli interesuje Cię wspólna pogoń za Cieniem po świecie, napisz do nas... 

Do zobaczenia w stefie Cienia... 
ShadowHunters Team 

Expeditions: